Itt az Android 4.2! Az áttörés elmaradt, de figyelemreméltóak a változások
A Google elhalasztotta a közelgő hurrikán miatt a bemutatóját, de ettől függetlenül közkincsé tette az újdonságokat. Az Android 4.2 maradt Jelly Bean, tehát hatalmas változáskora nem kell számítani, de ettől még nagyon jó dolgokat kapunk. A rendszer november 13-án érkezik, a frissítésekről eddig nem esett szó.
A hasznos újítások között egyből ott a Photo Sphere, mely a panorámaképek továbbgondolásából jött létre. Az ilyen fotóink már nem csak vízszintesen vagy függőlegesen fedhetnek le szélesebb kört, hanem mind a két irányba egyszerre. Végeredményben olyan fényképeket kapunk, mint amikből a Street View is felépül. Sajnos azonban ezeket csak a telefonon, a Google+-ban vagy a Google Mapsre feltöltve tudjuk másoknak megmutatni.
A 4.2-ben már különböző felhasználói profilokat is létre lehet majd hozni, így mindenki a saját ízlésének megfelelően szabhatja át a kezdőképet, ikonokat, widgeteket. De itt sem áll meg az Android, a programok beállításai is teljesen elkülönülnek egymástól.
A Google Now tudástára is bővült, sok új kártyával ismerkedhetünk majd meg. Szállók, szállodák adatait gyűjti nekünk össze, informál a légiközlekedésről, de akár a koncertekre, kulturális eseményekre vagy a moziban vetítésre kerülő filmekre is felhívhatja a figyelmünket. De a már meglévő kártyák sem maradtak változatlanok, így például a híreket is átszabták valamelyest, hogy az eddiginél is hasznosabb, jobb legyen.
A Miracast is egy fontos dolog lehet, de egyelőre a széleskörű elterjedtség hiányában inkább csak érdekesség. Ezzel a protokollal DLNA-n tükrözhetjük a mobilunk kijelzőjét a kiválasztott TV képernyőjére. Igazából a protokoll ismeretén túl ehhez más nem kell, hiszen a DLNA amúgy is a készülékünk része lenne.
Új gépelési módot is kapunk Gesture Typing néven. Ez nagyon hasonlít majd ahhoz, amit a Swype, vagy mostanra sok más alternatív alkalmazás kínál extra képességként. Tehát a frissített Jelly Bean nekik is konkurencia lehet. Itt lényegében oly módon vihetjük be a mondanivalónkat, hogy folyamatosan húzzuk a betűkhöz az ujjunkat, a rendszer pedig megpróbálja ebből összerakni a szavakat.
Változáson ment át a lockscreen (zárt képernyő) is, itt már akár widgeteket is kipakolhatunk, így még több információt láthatunk akkor is, ha csak egy pillanatra kapcsoljuk be a kijelzőt. És még áttétesen idekapcsolható a Daydream funkció, ami egyfajta képernyőkímélő lesz. Ez a fotóinkkal tölti meg a panelt akkor, ha éppen semmit nem csinálunk. Főleg dokkolt állapotban jut majd szerephez.
Végül olyan apróságok is lesznek benne, mint például a GMail alatt működő dupla tapis zoom. Vagy ahol két ujjunkkal kellene közelíteni, de foglalt a kezünk az sem probléma, itt háromszor kell megütni a kívánt területet és máris megoldható lesz ez is.